Pempe Nissan S15

Burada sizlere yine ülkemizde getirilmeyen Nissan 200sx’lerin S15 şase kodlu aracının güzelce modifiye edilmişlerinden birini göstereceğiz. Takashi Kusunoki abimizin modifiye ettiği aracı ile Drift organizasyonlarına da katılıyor.

Pempe Nissan S15 (10)

Pempe Nissan S15 (12)

Her ne kadar gittiği organizasyonlarda arabası için çok alçak yada Drift için çok güzel gibi yorumlarla karşılaşsa dahi o kendi bildiği gibi yapmaya devam etmiş. Takashi aynı zamanda D/L/K modifiye firmasının da sahibi ve aracını demo aracı olarak da kullanıyor. Bu aracı sokakta kullanmak, Drift organizasyonlarında yer almak ve Showlara götürmek için yapmış.

Pempe Nissan S15 (11)

Pempe Nissan S15 (9)

Pempe Nissan S15 (4)

Araçta standart SR20DE motor var (turbosuz) araç güçsüz olunca Drifti daha kolay başlatabilmek ve uzun virajlarda devamlılığını sağlayabilmek için araca acayip bir kamber vermiş. Arabasını da sonuna kadar yere basmış ki Drift yaparken daha güzel gözüksün.

Pempe Nissan S15 (8)

Pempe Nissan S15 (2)

Şaka ile karışık aracım Nissan S15 kamberim – 15 demiş. Şakası bile hoş değil! Lastiğin asfalta değen yeri normal lastiğin 3 te 1’i. Drift için lastiklerine 78psi hava bastığını söylüyor. Yani artık tutunma diye bir şey söz konusu değil. Tabi bundan dolayı yüksek hızlardaki Drifti tutamıyor.

Pempe Nissan S15 (7)

Pempe Nissan S15 (6)

Çamurluk ağızlarını kendi firması yapmış. Jantları 18×10” Work M1R kullanılırken 326 Power süspansiyon bacakları tercih edilmiş. Bu araçtaki Chakuriki marka coiloverları Japonya da birçok Driftchi ’de görebilirsiniz.

Pempe Nissan S15 (3)

Pempe Nissan S15 (5)

Açıkçası bunun gibi aracına kamber verenlerden nefret ediyorum ancak bu amcamıza kızamıyorum. Adamın bunu yapmasının bir sebebi var. Motorunu güçlendirmek yerine Drift yapabilmek için bu yolu seçmiş.

Pempe Nissan S15 (1)

Pempe Nissan S15 (13)

Kaynak: SuperStreetOnline