2 Nesil Nissan Z

Ülkemizdeki gelmiş geçmiş en iyi yatırım aracı olan Nissan Z’ler aslında aynı zamanda çok güzel otomobillerdir. Her ne kadar halen bir arsa almaktan daha karlı bir yatırım aracı olsa dahi bu araçları kullananlar çok mutlu. Önde V6 motor arkadan iter, seksi bir görünüm ile çok zevkli arabalar. Tabi modifiye sektörü tarafından da sevilen araçlar her ne kadar bizim modifiye sektörümüze Nissan Türkiye’nin aracı TR’ye 3-5 adet getirme kararı ile girememiş olsa dahi bütün dünyada çok tutulan ve sıkça modifiye edilen bir araçtır.

2 Nesil Nissan Z (1)

Burada gördüğünüz Z ‘ler Nissan ’nın kendini nasıl geliştirdiğini ve olduya yatırım amaçlı değil de alıp modifiye etme amacı ile alırsanız size örnek teşkil etmesi için yayınlıyorum. Nissan Z31 inanmayacaksınız ancak ülkemizde tek tük çıkıyor ve Z34 yani 370Z.

2 Nesil Nissan Z (3)

Z31 den başlayalım, 5One marka özel üretim 3 parça jantları 16×10” ön ve 16×11” arka. Falken 215/45 ön, 225/50 arka lastikler ile yere basıyor. Aracın frenlerinde Z32 kaliperler ve 280mm diskler kullanılmış. Tabi hidrolik el frenini de unutmayalım.

2 Nesil Nissan Z (6)

Bu aracın sahibi de kamber konusunu sanki abartmış biraz. 4 köşede -6 kamber ile geziyor araç. Stance USA süper sport coilover süspansiyon sistemi de araçta kullanılan malzemelerden.

2 Nesil Nissan Z (7)

4 nokta rollbar, NRG direksiyon sökme aparatı ve tekrar kaplanmış koltuklarda iç mekânı tamamlamış. Kaputun altında ise VG30ET motora V6 3,0lt T3 Garret turbo takılmış, özel manifold, egzoz ve özel emme manifoldu ile motor modifiyesi de tamamlanmış.

2 Nesil Nissan Z (4)

Gelelim aracın dışına Vortex difüzör, Origin Lab canard, Kaminari marka stop arası ışıklı parça, 300zx turbo paneli, özel yapım çamurluk ağızları ve marşpiyeller. Araba gerçekten güzel görünüyor.

2 Nesil Nissan Z (5)

Peki ya 370Z’ye ne yapmışlar? Motordan başlayalım, Stillen Supercharger takılmış, UpRev beyin ve Mishimoto yağ soğutucusu. Aracın kokpitinde Bride Zetta 3 koltuklar, Takata kemer, AEM gösterge ve Nardi direksiyon mevcut.

2 Nesil Nissan Z (13)

Bu araçta da Stance USA coiloverlar kullanılmış, Nismo ön ve arka kule gergileri araca takılmış ve bütün bağlantı lastikleri değiştirilmiş. GT-Spec araç altı şase sabitleme aparatları takılmış.

2 Nesil Nissan Z (8)

Görseline gelince Z-Speed marka ön tapon altı lip ve 10mm geniş karbon fiber çamurluklar mevcut. Seibon karbon havalandırmalı kaput, Aerojacket spoiler ve F1 karbon aynalar kullanılmış.

2 Nesil Nissan Z (10)

Jant olarak Work Meisters S1 kullanılmış, herkesin favori jantı. 19×11,5” ön ve 19×13” arkalarda kullanılmış. Hankook 285/30 ön ve 305/30 ölçülerde arka lastikleri mevcut.

2 Nesil Nissan Z (9)

Çok fantastik araçlar keşke ülkemizde de sıklıkla görebilip kıskançlıktan çatlasak!

2 Nesil Nissan Z (2)

2 Nesil Nissan Z (12)

2 Nesil Nissan Z (11)

Kaynak: Farmofminds