Drift Polisi

Drift arabası bir problem birde bu kadar kalabalık bir pazarda dikkat çekmek ayrı bir problem. Avustralyalı kardeşimiz Driftchi lere göz açtırmayan ve modifiyecilere gereksiz zulüm olmaktan başka bir işe yaramayan polislerin aracına benzetmiş aracını. Hem akılda kalan bir araç, hem kalabalık içinde rahatlıkla seçilebilen bir araç hem de yarış sırasında rakibine korku yaratmak için bu hale sokmuş aracını.

Drift Polisi (1)

Drift Polisi (2)

Drift Polisi (3)

Drift Polisi (4)

Drift Polisi (6)

Bu araç Japonya ‘dan ithal edilmiş bir 180sx. Yani Nissan S13 ve SR20det motor. Nissan 200SX farkları! Aracın en büyük özelliği yapılan giydirme işi, arabanın çehresi değişmiş resmen. Araçta komple 3” egzoz ve ebay malı coilover süspansiyon sistemi mevcut. Wangan tipi arka kanat ise bir S13 yapılacak en güzel modifiyelerden birisi.

Drift Polisi (8)

Drift Polisi (9)

Araç amatör bir Driftchi tarafından da kullanıldığı için dışına fazla özenilmemiş dışına 5binTL harcayıp ta bariyerlere yaslamakta var nede olsa. Nismo süspansiyon bacakları araca takılmış ve 1,5 yollu Nismo diferansiyel kilidi takılmış.

Drift Polisi (10)

Drift Polisi (5)

Drift Polisi (14)

Motorda Nismo 740cc enjektörler ve HKS2540 turbo mevcut. Motorun içine Apexi Power FC ile komut etmeyi yeterli görmüşler. Tabi öne de intercooler alınıp içeri giren havanın soğuması sağlanmış. Araç tekerde 281bg güç üretiyormuş! Fazlası ile yeterli olacaktır.

Drift Polisi (12)

Drift Polisi (13)

Kardeşimiz güzel makine yapmış kendine helal olsun.

Drift Polisi (15)

Drift Polisi (11)

Drift Polisi (7)

Kaynak: S-Chassis