Opel Kadett C Limo

70 ‘lerde üretilen arabaların değerleri yeni yeni anlaşılmaya başlandı. Sanayide bakıyorum da birçok garajda Mk1Mk2 Escort’lar, VW tosbalar, VW vanlar herkes topla sat modunda. Tabi bu gruba Opeller de dahil Mantalar Kadettler hepsi çok kıymetli. Heleki bizim ülkemiz gibi hepsinde 1-2 avuç olunca daha da bir zor hale geliyor. Bu yazıdan sonra Kadett fiyatları da katlanacak ama neyse…

Opel Kadett C Limo (1)

Opel Kadett C Limo (2)

Opel Kadett C Limo (5)

Bu sefer sizlere çok güzel toplanmış bir aracı göstereceğim, C20XE (Astra GSİ) motoru ile güç kazanmış, düzgün çizgileri ile fantastik duran çok emek harcanmış bir Opel Kadett C Limo. Bilmeyenler için Opel otomobil markası, Kadett modeli, C kasa kodu, Limo kasa modeli (sedandan bozma coupe) en azından biz böyle isimlendiriyoruz bu aracı.

Opel Kadett C Limo (4)

Opel Kadett C Limo (8)

Bu aracın en büyük özelliği hafifliği, her şeyi ile 980kg civarında bir araç, bizim için bu aracın en büyük özelliği ise Opel ’in VX220 ’ye kadar ürettiği son arkadan iter araç olması. Opel bu araçtan sonra bozuldu birader! Kadett önce önden çeker oldu sonra Astra!

Opel Kadett C Limo (6)

Opel Kadett C Limo (15)

Opel Kadett C Limo (12)

Aracın sahibi kötü durumda aldığı bu 1979 Kadett C’yi tam bir sene uğraşarak bu gördüğünüz fantastik hale getirmiş. İçinden dışına her şey orjinaline sadık kalınarak toplanmış, tabi kırmızı kapak C20xe (150bg – 196 Nm tork) motor, Opel Manta şanzıman ve egzoz sistemi hariç.

Opel Kadett C Limo (13)

Opel Kadett C Limo (18)

Opel Kadett C Limo (19)

Aracın içinde de Recaro koltuklar ve vites topuzu haricinde bir farklılık yapılmadı. Koltuklar rahat, göstergeler çalışıyor ve bütün her şey yeterli. Koltuklar Evo 5 çıkması.

Opel Kadett C Limo (17)

Opel Kadett C Limo (14)

Opel Kadett C Limo (11)

Opel Kadett C Limo (10)

Aracın dışında ise krom tamponlar söküldü ve bütün çürük çarık giderildi. Aracın boya rengi Pistachio Green (antep fıstığı yeşili) diye geçiyor. 13” Carmona Mistrals jantları da araca çok yakışmış.

Opel Kadett C Limo (16)

Opel Kadett C Limo (3)

Opel Kadett C Limo (7)

Opel Kadett C Limo (9)

Adam çok güzel araba toplamış helal olsun!

Kaynak: Autolifers