Corvette Motorlu E39 StationWagon

Stationwagon araçlara olan sevgimizi biliyorsunuzdur, tabi onu bilen V8 ‘lere olan aşkımızı da bilir! Yazılarımızı okuyorsanız BMW E39 araçlara da hasta olduğumuzu anlamışsınızdır. Şimdi bütün aşkımızın bir araya toplandığı güzel güzeli bir araç gösterilim size.

corvette-motorlu-e39-stationwagon-34

Bu araç 1999 model BMW 528i Estate (station wagon). Individual programından özel istek çünkü Mojave Brown Metallic rengi standart değil (Benim istediğim renk).

Tabi sadece bu değil araçta birde E39 M5’te opsiyonel sunulan Nappa Heritage Caramel renk deri döşemesi takılmış (nalet gitsin yine benim istediğim).

Araç genel olarak bakıldığında azcık görsel modifiyeli ama standart bir araç havası veriyor. Camlarda film, sonradan takma jant, azcık bir şey de alçalmış. Tabi bu kadar değil dikkatli bakarsanız araçta standart olmayan Orion V2 angel eyes ön farlar mevcut ve tabi M5 görünümlü tamponlar.

Aracın görünümünü Fortuna Auto M5 500 ön coilover sistemi ve kamber plakaları var. Arkada 510 coiloverları var. Arkada komple ayarlanabilir Thayer Motorsport ’un süspansiyon kolları mevcut.

Aracı durdurmak Brembo GT model 355x32mm ’lik fren kitinin görevi. Önde 4 arkada 2 pistonlu kaliperleri mevcut. 19” Apex Arc-8 model jantlar kullanılırken önlerde 245/35 arkalarda ise 385/30 ölçülerinde Continental SportContact lastikler kullanılmış.

Yaklaşık 16 bin km önce aracın sahibi muhteşem olan aracını fantastik bir hale sokma kararı almış ve aracına 7,0 litre LSX motor ve T56 Tremec 6 ileri şanzıman takmış. 493 beygir ve sınırsız tork üreten bu canavarı araca sokmak hiç kolay olmamıştır diye düşünüyorum.

Tabi bu motorda da sağlıklı çalışması için ihtiyacı olan her şey yapılmış. Arabada Corvette ZR1 debriyaj seti mevcut. 😀 Komple egzoz vs. zaten yazmıyorum o kadar yapan onları zaten yapar!

Hayal etsek ancak bu kadar güzelini hayal edebilirdik! Helal olsun en az benim kadar zevkli adammış.

Araçla ilgili daha fazla bilgiye ve aracın projesini BURADAN takip edebilirsiniz.