Dünyanın En İyi Arabası

Hani bir araç görürsünüz o anda bu yavru benim olmalı dersiniz ya, işte herkes için o alet bu olmalı! Hayatının sonuna kadar başka bir alet olmayacak tek seçeneğin var deseler herhâlde BMW M5 Hurricane RS derim. 820 beygir V10 Süperchargerlı Station! Ahhhh ben bir hoş oldu.

dunyanin-en-iyi-arabasi-1

G-Power modifiye firması E61 kasa (station vagon E60) araca V10 M5 motoru koymuş! Ona birde kendilerinin ürettikleri süpercharger kitini takmışlar. İçini dışını fantastik hale getirip 330bin $a satışa sunmuşlar.

dunyanin-en-iyi-arabasi-2

dunyanin-en-iyi-arabasi-4

1983 senesinde kurulan ve varlığını BMW araçlarının modifiyesine adayan firma BMW M5 Hurricane sedan ile (371km/s) hız rekoru kırmıştı. Bu sefer sanırım dünyanın en güzel aracını yapmaya karar vermiş olacaklar ki o rekor kıran sedan aracın station (touring) olanını yapmışlar.

Bu araçla G-Power ekibi en hızlı station vagon araba rekorunu da kırmış. V10 motora iki adet ASA T1-136 süpercharger takan firma tam bir canavar yaratmış. 820beygir güç 790Nm tork üreten motor bu güzel yavruyu 362km/s son hıza ulaştırırken zorlanmamış. 0’dan100km/s’e 4,4 saniyede çıkıyor.

dunyanin-en-iyi-arabasi-24

Eğer gözünüzü üstünden alabilirseniz aracın G-Power’ın kendi ürettiği 20” çapındaki Silverstone R2 jantlarını ve Michelin Pilot lastiklerini tercih ettiğini göreceksiniz. G-power G5-Rs 9 ayarlı coilover sistem aracı bu hızlarda yolda tutarken 396/380mm’lik seramik fren kiti de o hızlardan durabilmeyi sağlıyor.

dunyanin-en-iyi-arabasi-5

Alkantara ve deri karışımı araç içi de modifiyeden nasibini almış diyeceğim ama yanlış diyeceğim çünkü adamlar adeta sıfırdan yaratmış. Bu yavruda rollcage yok, her tarafı sökülmüş değil. Bu günlük binilecek, zevkle gezilecek çoluk çocuk binip yarış izlemeye giderken yarış arabaları dâhil hepsine saplayacağınız alet.

Hayatımın geri kalanı için tek bir araba seçmem gerekiyorsa benim makine bu ayağınızı denk alın!

dunyanin-en-iyi-arabasi-16