Joker E30 İle Ne Yapacağız

Joker E30 ile ne yapacağımıza bir türlü karar veremiyorduk, Drift arabası dedik ancak sokakta sağda solda yanlama ile bu iş olmuyordu. Aracımızda bildiğiniz üzere dökük durumda idi. Hem elini yüzünü düzeltelim istiyordum ancak ne yapacağımızı bilmiyordum.

joker-e30-ile-ne-yapacagiz-1

Açıkçası yapmak için bir sebebimizde yoktu. Aracı boyatalım, kaplatalım, plasti dip, yapalım ve bu konularda sizleri bilgilendirelim dedik (bu konu da çalışmalarımız devam ediyor). Aracımıza bir şeyler yapmak istiyorduk ancak sebep/amaç yoktu.

Aracımızı Drift amaçlı kullanacağımızı biliyorduk birde istediğimiz her şeyi yapabileceğimizi, kes biç dağıt gibi. Yeni şeylerde deneyebilirdik, bu sırada çeşitli organizasyonlardan teklifler gelmeye başladı. Bu organizasyonlara katılmak istiyorduk ancak aracımızın bizi düzgün bir şekilde temsil etmesini istiyorduk, yıkık dökük bir araç olarak değil.

joker-e30-ile-ne-yapacagiz-3

Bundan dolayı aracımızın tipini biraz güzelleştirme kararı aldık. E30umuza güzel bir body kit alalım dedik. Hazır ürün olursa en azından 2 gün sonra kırılırsa tekrar raftan alır yenisini takarız dedik bence güzel bir fikir.

joker-e30-ile-ne-yapacagiz-4

Aracımızı yarışlara da katılabilir hale getirmek istiyorduk bunun için ilk başta rollcage yapmamız gerekiyordu.

joker-e30-ile-ne-yapacagiz-3

Birde tabi yarış koltuğu ve kemeri takmamız gerekiyordu.

joker-e30-ile-ne-yapacagiz-5

Ön göğsü nasıl toplasak ne yapsak bilemedim.

Elektrik tesisatını da halledersek çok iyi olacak. Şöyle bir kutu içine toplarsak her şeyi toparlasak güzel olur.

joker-e30-ile-ne-yapacagiz-2

Bu arada direksiyon kutumuz yine cort, baskı balata kaçırıyor, göstergeleri adam etmek lazım birde yağını değiştirsek iyi olacak içinde bolca benzin bulunuyor (beyinsiz aracın sıkıntılarından biri). Hele bide LS Corvette motoru koysak var ya tadından yenmez.

joker-e30-ile-ne-yapacagiz-1

Tabi bunların hepsi daha hayal, yapacak çok işimiz var! Önümüzdeki hafta Roket Beni kitimizi nasıl yaptık onu yayınlayacağız. 😀