Joker E30 Tampon Tamiri

Biliyorsunuz geçenlerde JOKER E30 ile güzel bir Drift Günleri organizasyonuna katılmıştık.

O sırada da aracımız ile bariyer olarak kullanılan lastiklere sürtmüştük.

O darbelerde tamponumuzda kırılmıştı ve onu 5 dakika da tamir etme kararı aldık.

Biliyorsunuz Roket Beni body kit için önceden tamponumuzun yanlarını açtık ve bu sırada fiber malzeme kullanarak düzgün bir görüntü sağladık. Bu sefer Driftchi işi yapacak sadece 5 dakika harcayacak ve para harcamayacaktık. Önce kırıklarımızı gözden geçirdik ve işe başladık.

Tamponu temizledik, delik açmak için matkabımızı, 1 avuç plastik kelepçemizi ve sarı renkli (belirgin renkli) kalemimizi aldık.

Bir tarafı noktaladık ve sonra karşı tarafını işaretledik.

Noktalarımızı delmeye başladık.

Delgi işi tamamlandı ve çirkin bir hali vardı.

Plastik kelepçelerden önce hemen siyah sprey boyamız ile deliklere tısladık ve artık çirkin görüntü ortadan kalktı.

İster çapraz, ister düz nasıl isterseniz o şekilde bağlayabilirsiniz bu arkadaşları. Ben keşke kırmızı plastik kelepçe kullansaydım dedim ama neyse bu şekilde de baya dikkat çekiyor. 😀

Yapılmaması gereken bir şey yaptığımı fark ettim, uzun zamandır tampon tamir etmiyorum unutmuşum, delikleri dıştan açıyorsanız bile mutlaka ne alana geldiğine bakın. Burada gördüğünüz gibi yaralı alan beyaz renkli olan kısım, bizim bazı noktalarımız bu beyaz alana gelmiş ve tekrar aynı yönden bir darbe aldığı zaman bu noktalardan kırılacak.

Bunun gibi yaralı (beyaz) alanın dışında kalırsa hem güç alıp kelepçeleri sıkabilirsiniz hem de tekrar aynı noktadan kırılma riski olmaz.

Bütün plastik kelepçeleri takıp örgü işimizi yapıyoruz. Ben sıkma işini sona bırakıyorum.

Ve işlem tamam, sizlere gösterebilmek adına hem düz hem de X attım umarım bu yazı işinize yarar.

Arabamıza da taktık ve artık rahatız tekrar kırabiliriz!

Fotoğraflarımızın 5312 x 2988 px (masa üstü boyutu) olarak indirmek isterseniz FLICKR hesabımızdan ücretsiz indirebilirsiniz.