Kia’nın 2018 Süprizi | Stinger GT

Spor sedan sınıfı çok kızışıyor. BMW, Mercedes ve Audi’nin ardından Alfa Romeo’nunda savaşa dâhil olmasının ardından bütün silahlar çekilmiş durumda. Kia herkesi şaşırtarak 2018 senesinde piyasaya sunmayı planladığı Stinger GT modelini tanıttı. Önden motorlu arkadan itişli 4 kapı sedan aracı çok ilgi gördü. Eğer ki bu aracı piyasaya sürmeyi başarırlarsa bizler bile Kia almayı düşünebiliriz!

2,0 litre 4 silindirli turbo motoru 250+ beygir güç üretecekmiş. GT versiyonu ise 3,3 litre V6 çift turbo 365 beygir 0-100 km/s hızlanması 5 saniye olacak ve 8 ileri otomatik şanzımanlı olacak. Her ne kadar manuel şanzıman opsiyonundan kimse bahsetmese de daha detaylı açıklamayı bekliyoruz.

Her ne kadar Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio’nun 510 beygir gücündeki motoru, BMW M5’in yol tutuşu veya Mercedes E63 AMG’nin hırçınlığı üzerinde olmasa da KIA kendisine bu sınıfta yer bulmaya çalışıyor. KIA bu aracı doğru fiyatlandırır ve doğru reklam kampanyası izler ise, diğerleri 400-500binTL civarında gezerken bu arkadaş 100binTL civarına satılırsa KIA TR’de bu sınıfı ele geçirebilir. Araba bunu başarabilecek yakışıklılıkta birde doğru yönetilirse bu iş tamamdır.