2017 Mercedes AMG E63 S Estate

Mercedes 0’dan 100km/s hıza 3,5 saniyede ulaşan E63 AMG Estate aracını tanıttı. BMW 5 kasalarında station versiyonları var ancak M5’lerin stationlarını çok az bulabiliyoruz. Mercedes bu konularda daha esnek, M5’in station daha çıkmamışken Merso bombayı patlattı.

603 beygir gücündeki 0’dan 100’e ışınlanan E63 kağıt üzerinde Audi RS6’dan daha hızı. Bununla beraber Merso yeni araçları ile en hızlı seri üretim station wagon araç ünvanın artık kendilerine ait olduğunu iddia etti.

1995kg ağırlığındaki 4,0litre V8 çift turbo araç maalesef standart olarak 4 çeker sistemine sahip. Her ne kadar bu sizi her koşulda yol tutma ve kalkış anlarında içinizi dışarı çıkarmanın en ideal yolu dahi olsa sürüş keyfi eski arkadan iterler kadar keyifli olmayacağı kesin.

S modellerinde aracı arkadan itere çeviren “Drift Mode” olsa bile eski nesil arkadan iterler kadar keyifli olmayacağı kesin. 9 ileri otomatik şanzımanı havalı süspansiyonu ve dinamik motor kulakları sayesinde çok konforlu yolculukların yapılacağı kesin.

Saçma vergi sistemimiz sağ olsun hiçbirimizin alamayacağı bu aracın bagaj kapasitesi 640litre iken koltuklar yattığında 1820litre hacme çıkıyor. Alet çok güzelde bizim ülkemiz için hiç ideal bir araç değil.