BMW E30 325i Touring | Lolita

Yarış Garajı olarak bizlerin BMW E30’ları ve station wagon araçları sevdiğimizi artık anlamışsınızdır! Hele ki station wagon E30 oldumu aklımız gidiyor. Bildiğiniz heyecanlanıyoruz.

Kevin Fitzgerald abimiz yağmur çamur kar kış demeden proje arabasını süren delilerden birisi. Lolita adını verdiği E30 325i Touring’i ile her koşulda sokaklarda geziyormuş.

Bundan öncede BMW E30 touring (318i) olan Kevin vaz geçemeyenlerden biri. İlk aracını modifiye etmeyi beceremeyip parça için parçaladıktan sonra ikinci touringini aramaya başlamış ve tam 3 ay sonra M20 2,5 litre motorlu bir E30 Touring bulabilmiş.

Kevin aracına her bindiğinde çok mutlu hissettiğinden ve yüzünden gülümsemenin hiç eksik olmadığından bahsediyor. Arabalar bunu başarmalı!

Araç M20 motorlu, otomatik şanzımanlı ve Alpine White beyazı olarak gelmiş. Kevin BMW’nin fabrikadan araçları saldığı görüntüsünü bozmak istememiş (herhâlde parası yok çocuğun) sadece İS ön lipi takmış.

Aracına komple bakım yaptıktan sonra modifiye işlemlerine başlayabilirdi. Bütün kablolar, paneller ve yürüyen elden geçirilmiş. Aracın altı temizlenip pütür boya atılmış. Araba sağlıklı çalışır hale getirilmiş.

Müzik sistemi ve alcantara tavan kaplaması haricinde aracın içi standart kalmış. Kevin 1991 modelden çıkma tertemiz bir döşeme bulup onu takmış.

Genelde proje araçlarında deri koltuk görmeye alışığız ancak her gün kullanılan bu araçta kumaş koltuklar yer alıyor.

Aracına 1 sene boyunca bu şekilde bindikten sonra Air Lift Performance’ın havalı süspansiyon sistemini aracına takmış. Havalı süspansiyonu da kendisi takmış yeğen.

Jantlar 5×114,3! Bu jantları takabilmek için 3cm’lik spacerlar kulanmış ve araç yere oturduğunda problemsiz bir jant/çamurluk ağzı ilişkisi yaşamış. 17×8 ve 17×9 Stern marka jantlar araca farklı bir hava katmış.

Araca ilk yapılan modifiye işlemi ise eski aracından kalan manuel şanzımanı takmak olmuş! Şanzımandan hemen sonra hava filtresi ve komple egzoz sistemi gelmiş, motordan güzel bir sesin haricinde accıkda güç alınmış.

Aracına Thule 871XT tavan bağlama aparat takmış olması aracının kalabalık içinde rahatça seçilmesini sağlamış. Bence port bagajda taksaymış çok daha güzel olurmuş. Minik modifiyelere gelecek olursak kapı kollarındaki “BMW Motorsport” yazıları da gözümüzden kaçmadı değil.

Önünde gözümü ısıran bir şeyler var ama nedir anlayamadım, kankamız böbrekleri krom bırakmış, kaşlar takmış sinyaller turuncu, farlar filmli birde üstüne far yıkama! Bilemedim ama bence orada yanlış bir şeyler var.

Hepsi ile yaşayabilirim ancak o paçalıklarla asla, dayı söksene şunları bu ne yaa.

Ne olursa olsn Kevin kardeşimi tebrik ederim. Kendisinin bir BMW E30 hastası olduğu belli, kolay değil E30 sahibi olmak her gün o araca binmek, modifiye etmek. Hem de touringe, helal olsun!

 

Kaynak: Slam/Sanctuary