E39 Alpina B10 3.3 Touring

Ryan Stewart abimizin E39 station wagon aracı bizim Station Şubat’ımıza çok uyuyor! Bu yavruya Ryan kardeşimiz günlük olarak biniyormuş.

Bu arada bu yavru Alpina B10 3,3 Touring! Motorunda heyecanlı eksantrikler, kocaman valfler, Alpina’ya özel emme ve egzoz manifoldları ve özel katalitik konvektörü var.

Araçta modifiye olarak Air Lift Performance firmasının havalı süspansiyonu ve 20” Rotriform jantları var. Açıkçası Alpina’nın sade dizaynı biraz değiştirilince çok da güzel olmuş.

BMW’den önce VW modifiyeleri uğraşan Ryan kendi sitilini bu araca da yansıtmış.

Ryan abimizin Cayman yarış arabası, 500 küsür beygir MK5 Golf’ü ve Lexus LS400 VIP proje arabaları varken kendisine birde günlük araç hazırlamak istemiş. Tatbikîde cool ve konforlu bir şekilde bolca yol yapabileceği bir araç seçmiş kendine.

Aracı aldığında orijinal havalı süspansiyonu bozuk imiş, yani ucuza kapamış çakal.

Aracın bozuk süspansiyonunu yaptırıp orijinal Alpina tutmak yerine Air Lift Performance firmasının 3H havalı süspansiyonunu takarak bence doğru karar vermiş.

Fark ettiniz mi bilmiyorum ancak araçta AC Schnitzer aynalar da takılı!

Jantların içinde sırıtan Ap Racing 6 pistonlu frenleri de ayrı bir güzel frenler yavruyu.

Alpinacılar sövmeye başlamıştır bile jantları söktü diye ancak merak etmeyin kış jantı olarak onlar kullanılıyormuş. Rotriform’un RSE modelini 20×8,5 ön ve 20×10 arka olarak seçmiş. Önler basıkken sürtmeden hareket edebiliyormuş daha ne istersin?

Aracın içi direk Alpina kalitesi, günümüzde herkes ÇAKMA karbon fiber veya boktan siyah PLASTİK tercih ediyor ama bence araçta kullanılan ahşap çok yakışmış. Bu yavruya sağlamda bir müzik sistemi çaktın mı bu iş tamamdır.

Kaynak: Slam/Sanctuary