En Güzel Alpine White E30 Touring

Mike Hack abimiz fantezik bir BMW E30 hazırlamış. Avustralyalı kankamız BMW ile E30 318is coupe ile tanışmış. Avustralya’yı touring modellerin mahrum bırakan BMW’ye rağmen Mike touring E30’u gördüğü anda vurulmuş ve özel olarak ithal edilen araçları aramaya başlamış.

Uzun bir arama döneminden sonra kendisine Alpine White (beyaz) 325i touring araç yakalamış ve affetmemiş. Kendisinden 10 saat uzaklıkta olan aracı yüksek fiyatına rağmen satın almış. Araç düşük kmsi, sunroofu, M-Tech 2 body kiti ile tam Mike-gil in istediği gibiymiş.

Araç yola çıktığı andan itibaren modifiyeler başlamış. Hemen jantlar değişmiş motorun içini açmadan yapılabilecekler yapılmış ve coiloverlar ile araç alçaltılmış. Aracın giydiği dördüncü set jantlar Compomotive’ler olmuş.

Eskiden Honda araçlarla takılan Mike aracına wire tuck (kaput altı hortum kablo saklama) yapmaya karar vermiş. Adam zaten ülkeye ithal edilmeyen aracı almış, sayılı jantlardan birini takmış daha da farklı olabilmek için kaput altındaki bütün kablo ve hortumları saklıyor!

Bütün her şeyi de sakladıktan sonra M20 motorundan az daha güç almak istemiş. Normal insanlar gibi M50 veya daha seksi bir motor koyacağına M20 motorunu tutmaya karar vermiş. Turbolamak yerine de ITB takma kararı almış. Eski Hondacı olmanın verdiği bir durum sanırım deliler gibi bağıran ancak yürümeyen bir motor istemiş sanırım. Hondacılar ateş!!! 😀 Haltech Elite 2500 beyin sayesinde de güzelce ayarlanan araç Mike için doyumsuz bir zevk haline gelmiş.

Birkaç defa polis tarafından aracı çok alçak diye taciz edilince aracına air ride takma kararı almış. Sokakta gezerken yüksek Showlarda ve park ettiğinde yere yapışık bir alet olmuş. Yeni doğan bebeğinden dolayı aracına bu dönemde daha fazla mangır harcamayacağını belirten Mike için bitmez bir proje olmuş.

Kaynak: UltimateKlasse  & DownShiftAus