En İyi 2. El Station Wagon Araçlar: Karışık

Bu ay (Şubat 2017) sizlere Station Wagon (Tofaş Kartal) tipindeki araçların bazılarını tanıtmaya çalışacağız. Büyük markaların çok tutulan modellerini inceleyeceğiz. Bize göre o modelin neden iyi olduğunu anlatıp o modeller hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Bu yazımızda BMW, Mercedes ve Audi‘nin haricindeki diğer markaların bize göre en iyi station modellerini inceleyeceğiz.

Opel Insignia SW

Opeller uzun süredir station wagon araç üreten firmalardan. Günümüzde halen Vectra ve Astra modellerinin station wagon versiyonları mevcut. Opel Vectra station wagonları modellerine göre 20binTL ile 40binTL arasına alıcı buluyor. Astralar ise 18binTL ile 45binTL arasına alıcı bulurken yeni modelleri 100binTL civarında alıcı buluyor.

Opel markasından station wagon araç alıcak olursak kesinlikle Insignia modelini seçerdik. Her ne kadar ciddi sıkıntıları dahi olsa aletler çok güzel, tabi birde 4 çeker bol beygirli OPC modelleri var ki tadından yenmez! 45binTL ile 60binTL arasına alıcı bulurken yeni 4×4 OPC modelleri 100binTL civarına satılıyor.

Renault Megane SW

Tabi Fransız markaları unutmamak lazım! Reno Clio araçlar 25binTL ile 60binTL arasına alıcı bulurken Reno grubunda almak istediğiniz model Megane olacaktır. Modifiye’ye uygun güzel makinalar. Havalı süspansiyon, kocaman jantlar güzel bir ses sistemi daha ne istiyorsunuz anlamış değilim. Zaten arabayı 30binTL ile 60binTL arasına alıyorsunuz.

Peugeot 508 SW

Fransızların en başarılı otomobil grubu Pejo’da senelerdir ailelere yönelik station araçları ile ön plana çıkıyor. Küçük sınıf 207’ler, 20 – 30 binTL arasında alıcı bulurken, abisi 307’ler 20 – 35 binTL arasında alıcı buluyor. Alınığ eşeğe biner gibi binilebilir bir modeli ise koca 407 baba. Bu araçlarda durumuna göre 25binTL ile 40binTL arasına alıcı buluyor.

Hani araç Peugeot olunca insan en iyisini istiyor. Nede olsa en büyük en geniş en konforlu Pejo 508 SW araç bile 45binTL ile 65binTL arasına alıcı buluyor. Almışken en seksini alacaksın kardeşim!

Alfa Romeo 156 SW

Hazır seksi demişken bu listenin en seksine bakalım. Alfa Romeo 156 SW kadar güzel bir alet var mı? Seksi İtalyan makinası dediğin budur, ferro lambo boş. Tabi bu araçlara 15 – 35binTL arasına sahip olurken sanayiden de bir parsel almayı unutmayın, evinizi sanayiye yakın bir yere taşıyın çünkü arabanıza bindiğinizden çok arabanızın durumuna bakmaya sanayiye gideceksiniz! Seviyoruz bu yavruları yaw.

Dodge Magnum SRT8 SW

Tabi kardeş bende para su gibi derseniz ona da bir opsiyon sunarız. 6,1 litre V8 motorlu Dodge Magnum. TR’de bir avuç olan aracı alırken bir çuval para veriyorsunuz birde marş basmaya bi dünya para harcıyorsunuz. TR’de 80bin$ civarına alıcı bulan aletler çok da seksi gözüküyor.

Ford Mondeo SW

Tabi hazır Amerika kıtasına gitmişken bir diğer markaya daha bakalım. Ford uzun süredir aile araçlarının çoğuna station wagon platformunu da sunuyor. Ülkemizde gönül rahatlığı ile alınabilecek iki station modeli var, Focus ve Mondeo. Ford Focuslar modeline göre 16binTL ile 35binTL arasına alıcı buluyor, tabi yenilerine güç yetmiyor o ayrı konu.

Tabi Mondeolar üst segmente hitap eden araçlar olduğundan biraz daha pahalıya alıcı buluyorlar. Modeline göre (2002-2011) 25binTL ile 55binTL arasına alıcı bulan aracın yeni modelleri 100binTL rakamını aşıyor.

Kia Cee’d SW

Tabi Focus kadar donanımlı ancak Focuslardan biraz daha ucuz bir araç ararsanız Kia Cee’d tam aradığınız alet. 2013 modellerini 60binTL civarına alabiliyorken en yenisini 90 küsür binTL civarına alabiliyorsunuz. Bu güzel bir seçim!

Fiat Egea SW

Tabi ucuz dediğimizde Fiat Egea’yı unutamayız. 75binTL civarına satılan aracın kendisi ucuz! Plastik kalitesi olsun dizayn saçmalıkları olsun Fiat Egea ile ne kadar ucuz bir araba olduğunu ispatladı. Arabanın fiyatı ucuz değil kendisi ucuz. Kimseye tavsiye etmem ama yazmayınca laf ediyorsunuz. 2016 Fiat Egea ya bineceğinize 25 yaşında BMW’ye Merso’ya binin daha iyi.

Skoda SuperB SW

Fiyat değer konuşmuşken listemizin en sağlamına geçelim. Skoda SuperB bu listemizin en değerli aracı. 60binTL ile 95binTL arasına alıcı bulan arabalar fiyatına göre ne donanımlı ve en başarılı karosere sahip araçlar. Alet E kasa Mercedes kalitesinde ancak VW Golf parasına satılıyor. Önden çeker olması haricinde bir sıkıntı göremediğimiz bu yavruları herkese tavsiye ederim!

VW Passat Variant

Tabi VW grubuna gelmişken VW’nun kendinden bahsetmeden olmaz. VW Boralar eski olmasına rağmen 20 – 30 binTL arasına alıcı buluyor. Golf modelleri ile çok değişiyor. Gerçi VW markasından Passat Variant varken farklı bir station wagon araç görmek mantıklı olmaz. 2013 modelleri 75 – 90 binTL arasına alıcı buluyor, fiyatına göre çok değerli bir araba. Yerede yapıştılar mı çok seksi oluyorlar.

Subaru İmpreza SW

Subaru İmpreza’ları unuttuk sandınız değil mi? GC8 yada GF8 (kasa kodu) kasaları4 çeker sistemi ve boxer motorları ile harikalar yarat araçlar! Modifiyecinin station aracı kesinlikle bu olmalı. Bana bir anlatın neden GC8 alıyorsunuz? GC8 alacağına station wagonunu alsana kardeşim! Hem seksi hem de GC8 ancak station formunda olabiliyor. Fiyatları normal GC8’lerden az daha yüksek ama değer!

Volvo V60

En sona station wagonların kralını bıraktık. Bizlere station wagonları sevdiren, bu kasaşarın hızlı araçlar hatta yarış arabaları olabildiklerini gösteren bu markaya sonsuz teşekkür ederiz. Volvo grubunun her kasasını alabilirsiniz, çekinmeden alın pişman olmayacaksınız. Bizler Volvo stationlardan V60 modellerine hastayız. Konfor onda, güç onda heyecanlı araçlar ama aynı zamanda çok sıkıcı görünüyorlar. Modifiye potansiyeli çok yüksek.