En İyi İkinci El BMW Station Wagon Araçlar: E61

Bu ay (Şubat 2017) sizlere Station Wagon (Tofaş Kartal) tipindeki araçların bazılarını tanıtmaya çalışacağız. Büyük markaların çok tutulan modellerini inceleyeceğiz. Bize göre o modelin neden iyi olduğunu anlatıp o modeller hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Bu yazımızda BMW‘nin en sevilen modellerinden biri olan E61 kasasını inceleyeceğiz. Ama öncelikle Station Wagon nedir onu tanımlayalım.

Station Wagon, Touring, Estate yâda Avant olarak da bilinen tavanı bagaj alının üstüne alçalmadan uzayan araba tipine denir. Yâda sedan gibi yürüyen, kamyonet kadar yük taşıyan araç da diyebiliriz. Sedan ve Hatchback araçların A,B ve C sütunlarının haricinde D sütunları da mevcuttur.

Jipe binmeden fazla hacim ile yolculuk yapmak isteyenlerin seçimi olacaktır, kalabalık aileler, köpeği ile gezmekten hoşlananlar için ve arada sırada dahi olsa bolca yük taşıyanlar (hacim olarak büyük ağırlık olarak hafif) için idealdir.

BMW E61

Gelelim E61 Touringlere, E90’larda olduğu gibi BMW kasa kodlarını ayırmaya başladı. E60 station wagonlar E61 kasa oldular. 2004 ile 2010 arasında üretilen araçlar 4843mm uzunluk, 1846mm genişlik ve 1491mm yüksekliği ile 5 kasa olmanın hakkını veriyor.

Ülkemizde 70BinTL civarına satılan araçlar çok seksi gözüküyor. Bu kasaların bir versiyonunu geçtiğimiz günlerde Dünyanın En İyi Arabası seçmiştik. Yazımızı okursanız sebebini anlayacaksınız. 70BinTL günümüzde araba için çok para değil ancak bu piyasada bu paraya farklı araç almak tam bir delilik. Her seferinde bu aracı seçerim!

Ne yapacağımız belli sanırım. E60 M5 V10 motor, şanzıman ve yürüyen. Bütün body kiti OEM M5, jantlar M5, en büyük değişiklik ise içinde. Güzel şekilli deri alkantara karışımı iç mekân ile daha da konforlu hale getirip mutluluğun keyfini sürmek.