Fabrikadan Hazır Yarış Arabası BMW M235iR

Sizlere BMW’nin çeşitli pist yarışlarına katılması için fabrikasında yarattığı BMW M235iR yarış arabasını göstermek istiyorum. Bu kadar güzel bir aleti bizim haricimizde ancak BMW yapabilirdi. Texas Track Works takımına ait aracı inceleyeceğiz. BMW Amerika’ya toplamda 51 adet M235iR sattı ve bu araç #51.

Bu araç gördüğünüz şekilde BMW fabrikasından geliyor. Araca takımın uyguladığı tek şey Enkei NT03+M 18×10 jantlar olmuş. Araçta bildiğiniz standart 2 serisi farları var!

Bu güzelliğin motoru N55 kodlu 3,0 litre BMW motoru sadece büyükçe bir tek turbo ve BMW Motorsport yazılım mevcut. Arka tekerlerde 330 beygir güç üretiyor!

Toz boyadan geçmiş Enkei jantların kullanım sebebi ise piyasadaki en hafif jantlardan biri olmasının yanı sıra jant yanağındaki ekstra basamak sayesinde de en sağlam jantlardan biri olma özelliğine sahip. 355mm’lik kocaman bir fren kiti de araçla standart olarak gelen parçalardan birisi.

Araç ayarlanabilir H&R kule gergisi ve viraj çubukları ile geliyor.

Tabi süspansiyonda teknoloji lideri KW firması kullanılmış. Clubsport Kit bu araç için uygun görülmüş.

Aracın içine baktığınızda standart 2 serisini görebilirsiniz. Ekstra olarak OMP HTE-R karbon koltuk, Lifeline FIA Novec 1230 yangın söndürme sistemi ve bolca karbon fiber kapama parçalar kullanılmış.

Tabi içinde harika bir rollcage de mevcut. İnanması güç ancak aracın orijinal elektrikli cam sistemi halen mevcut.

Tabi araç normalden hafifi, aracın içindeki koltuk, halı ses yalıtımı sökülmüş. Kapı içleri ve yakıt deposu karbon fiber ile değiştirilmiş. Daha çok endurans yarışlarında kullanılacağını planladıkları için stok aracın süspansiyonu adam edilmiş ve hafifletilmiş hali diyebiliriz.

Tabi karbon kevlar ön çamurlukları da koca lastiklere yer açmış.

Kaynak: whatmonstersdo.com