Pazar Kahvesi 1. Bölüm

Gençler hanımefendiler, sıcak kahvenizi yudumlarken biraz neşelenmeye ve enerjinizi yükseltmeye ne dersiniz?

Pat’s Acres Racing Complex

Amerika’nın Oregon eyaletinde bulunan bu go kart pistini drift severler sağlam hava atma mekânı olarak seçmişler. Burada toplanıp stres atan gençler fazlasıyla güzel vakit geçiriyorlar.

 

2.Sezon: Ryan Tuerck Tepe Tırmanışı | TuerckDrift 6. Bölüm

Profesyonel Formula Drift sürücüsü Ryan Tuerck, kullanılmamış doğa olaylarına maruz kalmış ıssız bir yolda Drift için kollarını sıvıyor. Kaliteli ve sağlam sürüş deneyimiyle bu tepe tırmanışını eşsiz 1JZ motor sesiyle izlemek için sizleri şöyle alalım.

Phil’in Özel Yapım 1970 Pro Touring Mustang’i

Hepimiz “60 Saniye” filmini izlemişizdir. O göz alıcı büyüleyici 1967 Shelby GT500 Elanor ‘u hatırlarsınız.

İşte onun kadar büyüleyici ve göz alıcı bir Mustang daha, ben açıkçası ağzım açık izledim videoyu. Buyurun;

 

Fitted Sokak Stili Toronto 2016 Buluşması Aftermovie #CJSHOOTS

Sokak stili modifiyeler her zaman ilgimiz olmuştur. Pırıl pırıl parlayan metalik rengârenk boyalar, eşsiz güzellikte jantlar ve harika araçlar.

Fitted sokak stili garaj buluşmasında birbirinden muhteşem arabalar gözlerimizi alıyor. Bu büyülü dünyaya şöyle bir göz atalım. Arkanıza yaslanın ve kahvenizi yudumlamaya devam edin.

 

GUMBALL 3000 2016

Bu organizasyonu aranızda duyanlarınız vardır belki ama duymayanlarınız için arkanıza yaslanıp kahvenizi yudumlamaya devam ederken bir yandan da okumaya devam edin. 🙂

Gumball 3000 organizasyonu, 2002 yılında 25 Nisan Perşembe ve 30 Nisan Salı tarihleri arasında 5 gün sürmüş ve 3000 mil uzunluğunda olmasından dolayı bu adı almış ve böylece kalmıştır.

Amerika’nın batı kıyısında bulunan Los Angeles’dan başlayıp doğu kıyısında ki New York’a kadar uzanan yolda Las Vegas, Santa Fe, Dallas, Memphis, Nashville, Washington DC, Philadelphia üzerinde rota ile ilerlemiş bir yarıştır.

1930 veya 40’larda Alex Gumball takma isimli bir amcamız Amerika’yı araba ile enine hiç durmadan kat etmesi üzerine ortaya çıkan bir yarıştır. 1970’lerde çok beğenilen “Cannonball” filmi üzerine bu tip ufak yarışlar düzenlenmiş fakat tam bir organizasyon olamamıştır. Bütün bunlardan etkilenen “Maximillion Cooper” adlı çatlak İngiliz kardeşimiz 50 kişilik bir katılımla 1999 yılında kendi çapında böyle bir organizasyon yapar.

Olay ilgi görür, bir sonraki yıl artık arkadaş çevresinin dışında katılım gösterenler çoğunluktadır.

Yarışa katılan isimler arasında “Ünlü” tabir edilen insanlar da vardır. Yarışın getirdiği sorumluluklar ise; 24 saat durmaksızın araç kullanmak, yüksek sabit hızlarda seyretmek, hız limitini aştıklarında bol bol para cezası ödemek, konvoyu soymaya çalışacak hırsızlara karşı uyanık olma gibi ekstra kabiliyetler gerekmektedir.

Ayrıca yarışa katılabilmek için klasik olsa da görünümü veya teknik özellik/ayrıcalığı ile hafızalar da ilgi uyandıran bir araba sahibi olmanız gerekmektedir.

Gumball 3000, 2018 organizasyonunu 20. yılı şerefine Londra’dan Tokyo’ya uzanan bir etkinlik yapmayı planlıyor. 100 otomobil katılacak olan bu etkinliğin sonunda muhteşem otomobil şovları ve müzik konserleri olacak.

Belki aranızda katılmak isteyen varsa bağlantı burada 🙂

 

Drift AllStars | Fail Crew 2013

Drift AllStars yarışlarını hepiniz duymuş ve biliyorsunuzdur, şimdi sizlere Drift AllStars yarışlarına giden bir elemanın, kendi markasını oluşturduğu FAIL CREW adlı karma videosu ile baş başa bırakıyoruz. Eleman sağlam video klip derlemiş!

 

Paintball Drift

Evet evet, yanlış duymadınız Paintball Drift, Düşünün ikili takımlar halinde Drift yaparak paintball oynamak kulağa hoş geliyor öyle değil mi?

Bu elemanlar Drift’e renkli ve eğlenceli bir boyut kazandırmışlar. Tampon tampona yakalamaya çalışırken bir yandan da ekip elemanları camdan çıkıp paintball silahı ile birbirlerine ateş ediyorlar.

Gelin beraber izleyelim. 🙂

Bu haftaki Pazar Kahvesi bölümümüzün sonuna geldik, bir sonraki pazar kahvesi bölümümüzde görüşmek üzere, Sokaklarda ve trafiğe açık alanlarda tehlikeli motor sporlarını denemeye kalkmayın. Kapalı alanlarda ve pistlerde emniyetli araçlarda olmaya özen gösteriniz.

Yazı: Ahmet Necip Köksal