Pistondan Küllük Yapımı

Bu çok basit bir proje olmasına rağmen çok hoş duran bir iş oldu. Bu işlemi yapmak için öncelikle arabanızın motorunu kırmanız gerekiyor. Veya bir arkadaşınızı yanlış yönlendirip kendisinin motorunu kırmasını sağlayıp onun pistonlarını alabilirsiniz. 😀

Öncelikle hepinizden özür dilerim artık makaleleri yazarken daha iyi bir fotoğraf makinası kullanmam gerekiyor farkındayım. 2 senedir yeni bir kamera almayı henüz başaramadım o ayrı bir konu.

Benim için bu proje garajda canımın sıkılması ve ne yapsam diye sağa sola saldırmam ile başladı. Garajı temizle her şeyin yerini değiştir vs kesmedi zihni sinir işler yapmaya başladım. Hurda varilimize baktım ve bir anda ustamız Kadir Örs’ün birkaç adet pistonu hurdaya attığını gördüm ve gözlerime inanamadım. Ustamızın da onayını aldıktan sonra pistonlara el koydum.

Pistonu çıkardım sağını solunu sildim temizledim. Diğer artıklardan üstüne yapışan malzemelerden kurtardım.

Segmanını çıkardıktan sonra pimi çıkarmak için arkadaşı mengeneye aldım ve verdik küsküyü, habire kaba kuvvet. Normalde presle çıkması gerekir ama biz nede olsa tekrar kullanmayacağız.

Gereksiz parçaları tekrar hurdaya atıyoruz.

Bizim yavruyu te fırçada temizliyor ve tekrar yıkıyoruz.

Ve tabi bütün işlemlerden sonra garajımızda kullanılması için ustamıza geri hediye ediyoruz.

Ustamızda garajın yeni küllüğünü hemen test ediyor! İçmeyin be kardeşim şunları!

Kiminiz biliyordur pistondan kendi ofisimize kapı tutacağı da yapmıştık.

Açıkçası bu tarz şeyler yapmak çok hoşuma gidiyor. Garajımız sayesinde de parça eksiğimiz olmuyor! 😀 Eğer piston küllükten sizlerde isterseniz info@yarisgaraji.com ’a email yollayın veya bize Facebook üzerinden yazın! Sizlerde pistondan küllük sahibi olabilirsiniz.