Türkiye Drift Şampiyonasına İzmit’te Start Verildi

2017 Türkiye Drift Şampiyonası 1. Yarışı TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde yapıldı. Nefes nefese geçen büyük mücadeleler 300 kadar biletli seyirci katılımıyla gerçekleşti. Körfez pistinin dar ve keskin virajları pilotları zorlarken, sürücülerin eşleşmelerdeki performansları izleyenlere için adrenalin dolu görsel bir şölen yaşattı.

29 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilen sıralamada günün birincisi 85 puan ile Furkan Karan olurken, ikincisi Mert Bilaloğlu ve üçüncüsü ise Kemal Özhaseki oldu.

30 Nisan Pazar günü antrenman turları sonrasında ikili mücadeleleri izleyiciler heyecanla takip etti… Final eşleşmesinde karşı karşıya gelen geçen sezonun sürpriz isimlerinden Furkan Karan ile Mert Bilaloğlu arasındaki mücadele sonrasında birincilik kupasını kaldıran isim Furkan Karan oldu. Mert Bilaloğlu’nun ikinciliği elde ettiği sezon açılış yarışında üçüncülüğü kazanan isim ise Kemal Soylu oldu. Dereceye giren sporcular ödüllerini TOSFED Sportif Direktörü Murat Kaya ve Drift Otomobil Sporları Kulübü başkanı Burak Ünal’dan aldılar.