Formula Student Yarışındaki Temsilcimizin Desteğe İhtiyacı Var

Çukurova Racing A1 Takımı bu sene ülkemizi İtalya’da Formula Student yarışında temsil edecek. Çukurova Racing A1; 2016 yılında TÜBİTAK’ın düzenlediği hidromobil kategorisinde 3. olan Çukurova Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği öğrencileri tarafından kurulan, Dünya’nın üniversiteler arası en nitelikli mühendislik yarışması olarak bilinen FORMULA STUDENT yarışlarında başarılı olmayı amaç edinen öğrenci topluluğudur. 22 kişilik kadrosunda Otomotiv, Makine ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinin Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerini barındırmaktadır.

14 farklı ülkede düzenlenen yarışlara 50den fazla ekip katılırken ülkemizden sadece Çukurova Racing A1 takımı uygun görülmüştür. Hızlanma, Dayanıklılık, Yakıt Ekonomisi, Autocross ve Skid-Pad gibi birçok farklı alanda yarışacak bu ekipler arasında ülkemizin bayrağının en iyi şekilde temsil edileceğine hiç şüphemiz yok.

Tabi ülkemizin başlıca sorunlarından biri olan sponsorluk konusunda bu kardeşlerimiz, bizleri temsil eden bu kardeşlerimiz sıkıntı yaşıyor. Koca arabayı yapmışlar, yarışa katılmaya hak kazanmışlar ancak kendilerini yarış alanına götürecek uçak biletini, yâda takımlarına bastıracakları tshirtleri halledememişler. Kendilerine destek olmak bizler için bir görevdir!

Yanmaz içlik çorap balaklava, gibi eksikleri var. Hadi Sparco TR (Volkan abi), hadi OMP TR (Vural abi)! Uçak biletlerine ihtiyaçları var, 22 kişilik ekipten 6 kişiye bütçe çıkmış, düşünsenize Endonezya ekibi geliyor 22 kişi bizimkiler 6 kişi, hangisi lastiği değiştirecek hangisi komiserler ve y7arış hakemleri ile iletişimde olacak? Bu genç kardeşlerimiz yarış tulumlarını ödünç almış ödünç!

Ufak büyük destek olmak isteyen abilerim kardeşlerim ve firmalarımız, bu kardeşlerimize yapacağınız yatırımın TAMAMINI 1 kalemde gider gösterebileceğinizi biliyor muydunuz?

Takımın iletişim bilgileri;

Çukurova Racing Takımı

cukurovaracing@gmail.com

www.cukurovaracing.com

Yetkili İletişim;

Merve TÜRKMEN: turkmenmmerve@gmail.com

Hande Nur KİRİŞOĞLU: handenurkirisoglu@gmail.com