Pazar Kahvesi 4. Bölüm

Merhaba Yarış Garajı okurları, uzun süredir bir arada değildik, işler güçler yoruyor insanı. Bu pazar da sizlerle kahve içmeye geldim. E su kaynaya dursun şöyle bir içimizi ısıtalım su kaynarken.

Dağ Sürüngenleri

Sürüngen diyince biz arabacıların aklına direkt olarak basık araçlar gelir tabiki 🙂 Bunlar da dağ sürüngenleri.

Hocam sen onu bunu bırak da bu arabalar nasıl sürülüyor?

Alexi abimiz Caponyanın Odaiba bölgesinde düzenlenen D1 Grand Prix Drift organizasyonuna gitmiş ama çok konuştun be abi, bırak şimdi çadırları pist arkasını, bize pistleri gösteriversen nasıl sürülüyor onu izletsen güzel olmaz mı? İzliyoruz efenim buyurun;

Anılaar..

Ee suyumuz kaynamıştır, kahvemizi yapıp arkamıza yaslanalım da biraz kulağımızın pasını anılarımız depreştirerek atalım mı?

NayvanDrift #1

Nayvan drift başlığımızın ilk yazısında sizleri Vaughn vs. Daigo kapışmasıyla baş başa bırakacağım. Bir yanda Mustang diğer yanda Murcielago!

Benekli sürüngen;

Varsa sizin de benekli yavrularınız info@yarisgaraji.com ‘a gönderin paylaşalım 🙂

GoKart severleri şöyle alayım lütfen;

Go kart dünya da ki en mükemmel şey değil mi? Hobi niyetine de olsa pistte öküz gibi gazladığımız ve stres attığımız mükemmel otomobil sporunun bir parçası. Bu elemanlarda bahçeden bahçeye aralarında kapışıyorlar. Yalnız Go kart araçları da sağlam hee. Var mı garajında yâda sanayisinde böyle go kart’ı olan? Gösteriverin bize.

Ve gelelim güzel bir habere oyun severleri şöyle alayım;

Efsane seri Need For Seed’in yeni oyunu 13-15 Haziran da E3 Games Lansmanın da tanıtılacak, oyunu geliştiren Ghost Games firması oyunda bayağı iddialılar.

Oyunun ana çizgisi NFS:Most Wanted, Underground, Carbon, The Run şeklinde olacağı yönünde sokak yarışları ve polis kovalamacaları ön planca olacak, aynı zamanda sürücü gelişimi de göz önünde bulundurulacak.

Bir önceki NFS 2015 oyunu tamamı ile online oynanıyordu. Bu oyunda offline da oynanabilecek.

Oyun Las Vegas benzeri hayali kurgusal bir şehir olan Fortune Valley’de geçecek. Oyunda üç farklı oynanabilir karakter bulunacak (Tyler, Mac ve Jess) ve Fortune Valley’deki kumarhaneleri, suçluları ve polisleri elinde bulunduran The House karteline karşı mücadele edeceğiz. Bu üç karakterin de The House kartelinden intikam almak için sağlam sebepleri varmış. Oyunda bolca polisli kovalamaca sahnesi bulunacak ve yalnızca şehir ortamında değil çöllerde, dağlık arazilerde ve kanyonlarda da yarışabileceğiz.

Oyunun gameplay tanıtımından önceki fragmanını izleyebilirsiniz buyurun;

Aga bu nedir yav!

Hoonigan ekibi garaja bir alet davet etmişler ki of of of… 1963 Model Chevrolet Corvair! Valla anlatılmaz izlenir o derece;

Bide şuradan bakalım, Huracan’ın sahibi, hakkını veriyor burnout’un!

Çocuklar da yanlar;

12 yaşında ki bu delüğanlıyı belki aranızda izleyenler vardır izlemeyenlere hatırlatalım, yetenek küçüklükten başlar.

Bir cisim yaklaşıyor efendim;

Haydi, biraz da ralli anlarını izleyelim, Ralli parkurlarında sağı solu kapatılmadığı için bazen hayvanlar sürücüleri trolleye biliyor 🙂

Bazen otomobilin ne kadar güçlü ve pahalı olduğunun bir önemi kalmıyor, önemli olanın şoför olduğunun ispatı bir videomuza şöyle bir bakalım mı? Eminim sizde sonuna kadar izlediğiniz de hak vereceksinizdir 🙂

Maşallah cümle alem duydu, borazan gibi ötüyir;

Birkaç sağlam Dodge Charger görelim dinleyelim kulağımızın pası silinsin,

Eski mi? Yeni mi? Sizce hangileri?

Eski Muscle arabalar mı daha iyi yoksa yeni modeller mi bence her ikiside ama o eski modellerin kasvetli ve kaslı duruşları, kaputun altında ki canavarlar paha biçilemez!

Eveet, pazar kahvesi bölümümüzün sonuna geldik, bir sonraki bölümde kahvelerimizi hep beraber yudumlamak için sağlıklı ve mutlu kalın. Caddeler de ve sokaklar da güvenliksiz bir şekilde hareketler yapmamaya trafikte başka canlarında olduğunu unutmamaya özen gösterin. Görüşmek üzere.

Yazı: Ahmet Necip Köksal