Yaptığın Modifiye Aracına Değer Katmıyor

Öncelikle bu yazının kime olduğunu anlatalım. Hani arabasına cam filmi çektirip, jant takıp üstüne 5 lira daha koyanlar var ya işte onlara.

Ben arabamı modifiye etmek için ne kadar harcarsam harcayım, bu harcamanın bana hiç bir zaman geri dönmeyeceğini biliyorum. Bu durum benin için sorun DEĞİL! (Hanıma sormayın onun görüşü bayağı farklı olabilir 🙂 )

İnsanlar benim harcadığımın çoğunu tatile, hobilere veya 258. çift ayakkabıya harcıyorlar. Tatile harcadığınız paranın size geri dönmesini beklemezsiniz. Aslında bizlerin durumu da bunun gibi.

Malum sitelerde sizlerde görüyorsunuzdur insanlar arabalarının marka modelini yazıyor altına da bir liste döşüyor. Tabi bu listenin bedelini de arabanın fiyatına döşüyor. Açıkçası bu konu bana garip geliyor.

Öncelikle birisi aracını alçaltıp turbo takıp karbon fiber bardak tutucu taktı ise o aracın nasıl kullanıldığını az çok tahmin edebilirsiniz. Kim aracına yavaş ve sakin gitmek için turbo takar?

Her modifiyeli araç için gönül rahatlığı ile söyleyebilirim; modifiyeli aracın ön/arka yürüyeni, güç aktarım parçaları, standart kalmış yaşlı teyzenin kullandığı bir araçtan daha fazla yıpranmıştır. Her ne kadar aracını modifiye eden birisi sırf araç sevgisinden dolayı aracını korumak için bütün çukurlardan kaçsa bile o aracın daha çok yıprandığına şüphem yok. Bu en iyi durumdu birde arabasını modifiye eden öküzler var onları hiç saymıyorum bile.

Bir diğer takıldığım nokta ise bu modifiyeyi kimin ne şartlarda yaptığı. Satıcı kankamız BÜTÜN MODİFİYELER PROFESYONELCE YAPILMIŞTIR diye yazmış olsa bile, büyük harfler modifiyenin kimin tarafından yapıldığını açıklamıyor. En iyi firmaya yaptırılmış olsa bile, araç sahibinin isteklerini o modifiyeyi ne kadarlık bütçesi ile yaptığını, yapanın kar marjını korumak için es geçtiği işleri bilmiyoruz. BUDA olmasa olur diye neye dediklerini bilmiyoruz. Modifiyeli arabalar huylu arabalardır bu huylar modifiye edildikçe oluşur ve sebepleri vardır.

Sonuçta kimse modifiyeyi aracın bir sonraki sahibi için yapmaz, kendi bütçesine ve hedeflerine göre yapar. Şanslıysanız sizin yapmak istediklerinizin mükemmel şekilde yapılmış aracı bulabilirsiniz. Tabi şanslıysanız milli piyangoyu da kazanabilirsiniz…

Modifiye ettiğiniz aracınızı standardına göre biraz daha pahalıya satabilirsiniz. Not: Anahtar kelime birAZ. Siz 10tl lık aracınıza 20tl harcadığınız da aracınız 30tl lık bir araç olmuyor. Güzel modifiye edilmiş 11 12tl lık bir araç oluyor. İnsanlar harcadıkları paranın tamamını üzerine koyup birde şimdi bu paralara yapamazsın diye satmaya çalışıyorlar. Modifiyeye 100 harcadıysan 10 geri dönüş bekle 110 değil.

Sene neredeyse 2018 oldu artık modifiyenin geri dönüşü olacak bir yatırım olmadığını kabul edin ve bu işten sadece keyif almaya bakın. Sizde turboladığınız altına pembe neon bağladığınız aracınız ile facebooka garip yamuk titrek videolar atın ve işin keyfini sürün. Modifiye işinden keyif alın geri dönüş beklemeyin.

Gerçi Şahin’e halen 15 lira veriyorsunuz sizlere her şey müstahak.