Kenan Sofuoğlu Jet Geçti???

Yeni İstanbul Havaalanında gerçekleştirilen yarışta, Kenan Sofuoğlu Kawasaki H2R motorsikleti ile eski 2012 Formula 1 aracı, Tesla P100 DL, Lotus Evora 430 GT, Aston Martin The New Vantage, özel jet ve Solo Türk’ün F16’sını geçmeyi başardı. Yarışı 0,04 saniye fark ile kazanan Sofuoğlu yeni havalimanı için güzel bir gövde gösterisi yapmış oldu.

Açıkcası videoyu bir kaç sefer izledikten sonra acaba bu kalkışı kaç defa yaptılar kaç sefer çekim yaptılar bu sonuç için diye sormaya başladım… Bir diğer sorum ise soğuk zeminde lastik ısıtmadan kısa mesafe kalkışı yapan 2012 Formula 1 aracı 325mm genişliğindeki en sert lastik olan (turuncu şerit) lastiği değilde mesela yumuşak (pembe veya mor şeritli) lastiği takıp kalkış öncesi lastik ısıtsa idi ne olur du? Yada yeni F1 aracı kullanılsaydı 405mm lastik + 150bhp ekstra güç ile acaba ne olurdu?

Çok güzel bir organizasyon olmuş, çok kaliteli heyecan dolu bir tanıtım olabilirmiş, illa Sofuoğle kazanmak zorunda da değil di, kendisi gönüllerimizi kazanalı çok oldu…

Full video…