Sosyal Medyada Politik Saçmalıklar Paylaşmak Yerine Yapabileceğiniz 6 Şey

Sizleri bilemiyorum ama bana artık yeter, bıktım sizlerin paylaştığı politik saçmalıklardan. Eminim ki (umarım) birçoğunuzda bıkmışsınızdır, beyler bayanlar içinde olduğunuz durumdan rahatsız iseniz değiştirmeye çalışın! Sosyal medyadan saçma salak bozuk Türkçeniz ile yazdığınız garip mesajlarınız ile hiç kimsenin fikri değişmez! Delikanlı olan gider politik ortamlarda yer alır ve sıkıntı duyduğu durumu düzeltmeye çalışır. Yeter be kardeşim.

Siz 2 cümle yazdınız diye sanki ülkede köklü değişiklikler olması gerekiyormuş gibi görüyor olmayınca da buna kızıp bir saçmalıkta ona döşüyorsunuz. Sınırlarımızı zorluyorsunuz bazen…

Sosyal medyada politik saçmalıklar paylaşmak yerine yapabileceğiniz 6 şey listemize daha niceleri eklenebilir, nede olsa her ne yaparsanız yapın bundan iyi olacaktır. Buyurun size ufak bir liste, sizlerde sosyal medyada politik saçmalıklar paylaşmak yerine neler yaptığınızı bizlerle paylaşın.

1. Garajınızda oturup tork anahtarını ayak parmaklarınıza vurun.

Gerçekten, bu aklımıza gelen kendinize yapabileceğiniz en basit şeylerden biri. Vücudunuza kalıcı zarar verip kendinizi sakat bırakacak bir şey bile oturup sizin hükümet veya dış güçlerin size bize ne yaptığını anlattığınız saçmalıkları okumaktan daha iyi.

Hee tabi bu size biraz ağır geldi ise…

2. İşinize yaramayacak bir şey yaratın.

Bazen en basit deneyimler bile çok kıymetli olabilir. Bir şeyler yaratmak hiçbir işe yaramasa bile sadece yaratmak, yaratıcılığınızı konuşturmak, işe yaramayacak olsa dahi bir şeyi nasıl yaratığınızı düşünmek bile insana politik saçmalıkları okumaktan daha iyi geliyor. Hele ki bu süreçten bir şeyler öğrendiyseniz tadından yenmez.

Tabi el yatkınlığınızı geliştirdikten sonra…

3. İşinize yarayacak bir şey yaratın.

İşe yaramayacak şeyleri yaratmak bizlere çok şeyler öğretir çünkü sınırlarımız yoktur ve özgürce yaratırken malzeme ve becerilerimizin sınırlarını öğreniriz. Bu dönemlerde öğrendiklerimizi kullanarak gerçekten işimize yarayacak malzemeler ürettiğimizde ise sevincimiz ve özgüvenimiz artar. Hatta o malzemeyi her kullandığımızda biraz daha mutlu oluruz.

Tabi internetten Ali amcadan alıp 50 100TL daha ucuza aynı malzemeye sahip olabiliriz ancak bu durum sadece onu üreten Çinli çançinçon amcanın becerisini ve alım gücünü arttırır bana bir yararı olmaz.

Tabi yeni şeyler üretecekseniz…

4. Her şeyi organize edin.

Her şeyi düzenleyin organize edin ve etiketleyin. 1+0 1m2lik bir evde Drift aracınız parçaları ile birlikte yaşıyorsanız bile her şeyi organize edin ve mutlaka etiketleyin. Organize olmaya ve etiketlemeye harcanan zaman her daim size pistte veya pit alanında ek süre olarak geri dönecektir. Elinizle koymuş gibi bütün her şeyi bulabilmek kadar güzeli yok! Etiketlediğiniz malzemeyi uzaktan görebilmek ve aramak zorunda olmamak kadar keyiflisi yok. Acaba nereye koydum derdi yok, tabi 10mm lokma için bunlar geçerli değil her ne yaparsanız yapın yok oluyorlar.

5. Yeni şeyler öğrenin.

Bu her yer, herkes ve her zaman geçerli bir şey. Kaynak makinanızın yanında hurda metalleri tutun ve her fırsatta yeni şekiller kaynatın kendinizi geliştirin. Belki bir sonraki pist günleri etkinliğinde muhteşem vites küçültmeleri yapmak istiyorsunuz bununlar ilgili youtube videosu izleyin ve çıkıp antrenman yapın. Belki çok hızlı lastik söküp takmak istiyorsunuz o zaman evin önüne inin aracı güvenli bir yere koyup söküp takın. Yeni şeyler öğrenmek veya herkesin zaten yapabildiği şeyi herkesten daha iyi yapabilmek sizi hem mutlu eder, hem de öz güveninizi arttırır belki bu sayede çıkar politik işlere el atar ortamı size göre adam edersiniz.

6. Bilgilerinizi başkalarına aktarın.

Sokakta top oynayan çocukları kaçırıp karanlık garajınıza sokup kısık bir sesle “motor nasıl çalışır öğrenmek ister misin?” gibi şeyler yapıp gençleri arabalardan nefret ettirmeyin. Gerçekten bildiğiniz bir bilginiz beceriniz var ise bunları insanlarla paylaşmak hem sizi bu işte daha iyi hale getirir hem de kendi çevrenizde sizin en iyi olduğunuz bu işe ilgi duyan daha çok insan olur.

Kısacası sosyal medyada farklı guruplara gereksiz mesajlar vermeye çalışacağınıza, sabahlara kadar başında durduğunuz, elimizin kolunuzun kesik ve yaralar içinde kaldığı, her tshirtünüzü yağ pas kir içinde bırakan bu tutkunuzda bir adam daha öne gitmeye çalışın. Olabileceğinizin en iyisi olun bir örnek olun. Bu hayatta ihtiyacımız olmayan şeylerin başında sosyal medyada siyaset yapan insanlar geliyor onlardan biri olmayın.

Öğrendiklerinizi aktarın, sosyal medyadan uzak durun ve kendinizi geliştirin.